Czym jest świeca do masażu i jak jej używać?
Czym jest świeca do masażu i jak jej używać?
Świeca do masażu to świeca stworzona z naturalnego wosku roślinnego – może być to klasyczny wosk sojowy lub wosk sojowy z dodatkiem innych wosków, np. wosku kokosowego czy pszczelego. Gdy zapalimy świecę do masażu, wosk zacznie się rozpuszczać. Po chwili rozpuszczony wosk lejemy na ciało i wmasowujemy. Wosk sojowy szybko się wchłania, nie pozostawia na skórze tłustej powłoki, a dodatkowo odżywia i nawilża skórę. Dzięki zastosowaniu świecy do masażu z naturalnego wosku sojowego masaż jest bardzo przyjemny, wosk zapewnia miłe ciepło na skórze oraz ułatwia masaż.
Świeca przeznaczona do masażu ciała od tej zwykłej różni się przede wszystkim niską temperaturą topnienia. Dzięki temu po rozpuszczeniu przybiera postać wonnego olejku do masażu. Inne są także składniki, z których wykonano oba rodzaje świec. W składzie świecy do masażu, oprócz wosku pszczelego, powinny znaleźć się aromatyczne olejki, substancje nawilżające skórę (np. masło shea, aloes, olej z jojoba czy awokado) oraz witaminy. Masaż świecą wykonuje się przecież nie tylko ze względu na właściwości relaksujące, ale także po to, by odżywić skórę.
Wpływ masażu oraz jego działanie.
Masaż jest jedną z najstarszych technik leczniczych. W wielu kulturach jest podstawowym działaniem uspokajającym i relaksującym, skierowanym na zwalczanie bólu, uwalnianie od stresów lub napięcia mięśni. Podczas masażu uwolnione są obumarłe komórki naskórka, co poprawia oddychanie skóry. Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych mięśnie są lepiej zaopatrzone w substancje odżywcze i dużo szybciej wydalane są produkty przemiany materii. Masaż pobudza włókna mięśniowe do skurczu i poprzez podniesienie ich napięcia zapobiega zanikom mięśniowym.
Mięsnie – wpływ masażu:
- lepsze odżywienie i dotlenienie;
- większa elastyczność.
skóra – wpływ masażu:
- otwieranie ujść gruczołów potowych i łojowych;
- lepsze ukrwienie i odżywienie;
- większa jędrność i elastyczność;
- usuwanie złuszczonych i obumarłych warstw naskórka;
- likwidacja lub zmniejszenie zrostów i zgrubień;
- mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej.
układ krążenia – wpływ masażu:
- lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek;
- pobudzenie czynności gruczołów i przyspieszenie przemiany materii;
- przyspieszenie krążenia krwi i limfy.
wpływ masażu – układ kostny:
- utrzymanie lub odbudowa prawidłowej ruchomości stawów;
- uelastycznienie stawów;
- wzmocnienie więzadeł okołostawowych.
układ nerwowy – wpływ masażu:
- działanie relaksacyjne i uspokajające;
- usprawnienie przewodzenia bodźców nerwowych;
- poprawa czucia powierzchniowego i głębokiego.
Czy każda świeca z wosku sojowego nadaje się jako świeca do masażu?
Absolutnie nie! Zalecamy używanie wyłącznie profesjonalnych świec do masażu. Dlaczego? Świece do masażu mogą mieć różną temperaturę topnienia wosku (nawet 60 stopni Celsjusza!), do masażu polecane są tylko te o niższej temperaturze topnienia. Świeca do masażu pozbawiona jest barwników i zawarte w niej olejki są dobrane przez profesjonalistów.
Stwórz nastrój – świeca do masażu
Aby w pełni móc zrelaksować umysł i ciało, masażowi woskiem musi towarzyszyć odpowiedni nastrój. Przed zabiegiem postaraj się więc posprzątać pomieszczenie, aby w trakcie masażu nic nie odciągnęło twojej uwagi. Możesz także je przewietrzyć, żeby zapach świecy nie mieszał się z innymi, albo przed zabiegiem skorzystać z kadzidełek o zapachu podobnym do woni świecy do masażu. Zapal też kilka zwykłych świeczek i porozstawiaj je w pokoju lub łazience, tworząc intymny nastrój.
Świeca do masażu – jak używać?
Zanim rozpoczniesz przyjemny masaż, wykonaj peeling ciała. skóra po usunięciu martwego naskórka będzie rewelacyjnie przygotowana na przyjęcie składników aktywnych, które wnikają w skórę dzięki składowi, jaką ma świeca do masażu.
Masaż świecą najkorzystniej wykonać wieczorem, po kąpieli, która odpręży napięte mięśnie. Polecam zapalenie świecy przed pójściem do łazienki. W czasie wieczornego rytuału higienicznego płonący knot świecy rozgrzeje woski i olejki roślinne powodując, że staną się one idealne do aplikacji na ciało. Po około 15-20 minutach w dzbanuszku ze świecą rozpuści się „porcja” gorącego wosku idealna do wieczornej aplikacji na ciało. Rozgrzany wosk ma temperaturę ok. 40°C i pierwsze uczucie gorąca szybko ustępuje. Ciepły wosk wylewamy na dłoń i masujemy ciało. Błyskawiczne działanie wosków i olejków roślinnych zawartych w świecy do masażu wygładza i relaksuje skórę. Gorący wosk zapewnia przyjemne odczucia na skórze dodatkowo ją odżywiając i regenerując. Polecam masaż świecą w porze wieczornej tuż przed udaniem się na spoczynek. Ciało otulone ciepłymi olejkami w czasie snu doskonale się zregeneruje i odpręży.
Maść nagietkowa. Stosuj na łuszczącą się skórę, wypryski i rany.